BuzzerBeater Forums

BB Srbija > U21 reprezentacija

U21 reprezentacija

Set priority
Show messages by
This Post:
00
313411.18 in reply to 313411.17
Date: 1/24/2022 1:28:35 PM
Overall Posts Rated:
282282
To je u tom momentu bilo. Nije bilo ništa spektakularno da bih vas obavestio gdine Drakula 😏

This Post:
44
313411.19 in reply to 313411.18
Date: 1/24/2022 1:34:07 PM
Overall Posts Rated:
282282
Što se tiče prošle nedelje mogu da kažem da je bila više nego uspešna. Zajedno sa kolegom Batinarom sam sredio i sortirao sve što valja u Bb Srbiji. Mladji naraštaji su dobili skaute. Priručnik oko treninga se radi, uskoro će i to. Dosta ljudi se javilo i zainteresovalo za rad oko mlade.
Svima hvala na podršci.

A vrhunac prve nedelje je današnja pobeda protiv domaćina Evropskog prvenstva, prošlogodišnjeg osvajača Utesnog turnira, Finske. Nisam želeo nikakvu najavu da pišem, više sam bio za to da ćutim i radim. Alibija je bilo, svako može da se javi da dobije pristup disku mladog tima, sve je transparentno. Ali i sa timom punim limita, rupa, išli smo na pobedu i tako će biti vazda dok sam tu gde sam. Nemamo možda od i pa, ali imamo muda reče Kalanj, kapiten ekipe 👍

Last edited by Miladin Sobic at 1/24/2022 3:59:33 PM

This Post:
00
313411.20 in reply to 313411.18
Date: 1/24/2022 1:43:37 PM
Drakula
II.1
Overall Posts Rated:
190190
To je u tom momentu bilo. Nije bilo ništa spektakularno da bih vas obavestio gdine Drakula 😏

aha, jasno. ja pomislio da si mozda stavio na spisak igrace koji ce tek na prodaju pa da planiramo. sve jasno

This Post:
00
313411.21 in reply to 313411.20
Date: 1/28/2022 9:09:19 AM
Overall Posts Rated:
282282
(49602270)

Kolega jaguar ne stize da se bavi bb-om mnogo, pa je stavio na tl jednog potencijalno zanimljivog igraca. Sturi defanzivac, na kom se lepo moze raditi. Ako ima neko zainteresovan neka se javi :)

This Post:
55
313411.22 in reply to 313411.21
Date: 2/13/2022 2:26:48 PM
Overall Posts Rated:
282282
Evo da se javim nakon nekog vremena. Za pocetak da kazem da je ubacena nova tema u vezi treninga, Osnovne stvari i pojmovi oko treninga, koji ce dati odgovore na dosta pitanja, oko toga kako izabrati igraca za trening, izabrati pomocno osoblje, funkcije dodata arene, raspodela minuta treniranim igracima, kojim treningom napreduje koji skil i svasta nesto. Trudio sam se sve u kratkoj formi, sto jasnije. Ova tema ce biti okacena na svaki ligaski forum.

U roku par dana ce izaci nova tema u vezi treninga igraca za U21 tim i nekim okvirnim skilovima istih. A u saradnji sa Sismisom i tunjevinom, kroz par dana ce izaci i trening igraca za A tim. Cisto da se priblizi svima malo nacin treniranja istih, kao i neki skilovi koji se ocekuju.

Sto se tice skautinga mladjih narastaja, dosta vremena je odvojeno na to. Sam se trudim maximalno da iscupam sto vise od ove i sledece generacije. Trenutno je losa situacija, niko nije posvecivao 2 sezone paznju na ove dve generacije, ali da ne kukamo, ima jos da se igra. Prosle 2 utakmice su izgubljenje, protiv Danske na entuzijazam njihov veci i vece zalaganje, od Turske svesno sam isao sa manjim zalaganjem, jer su najjaca ekipa u grupi. Do kraja imamo 4 utakmice, neki plan imamo i viziju sta i kako da probamo. Probacemo izvuci maximum, pa koliki god on bio. Sto se tice generacija od 18 i 19 god, to je vec druga prica, od starta je fokus na njima, za njih ne brinem. Tu bih pohvalio rad Ozirisa, Nemca i Nikole, koji prate generaciju od 19 god, uz alfa i omegu gdina Sismisa. Nemca je korona zaustavila, pa je Oziris preuzeo i njegovo, ali vratice nam se jaci nego ikad. :) Igrace od 18 god, pratimo Sismis, david i ja. Tako da za te generacije ne brinem.

Sutra sa Jermenijom u 15:30, nadam se povratku na pobednicki kolosek. Nade ima za prolaz, do kad je tako, odustajanja nema.

This Post:
11
313411.24 in reply to 313411.1
Date: 2/22/2022 5:23:48 PM
Overall Posts Rated:
282282
Zavrsih sada nesto meni najvaznije ovde, sto zapoceh od pocetka sezone. Iznecu neko svoje vidjenje treninga igraca za u21 reprezentaciju. Smaracu vas dosadjivati, ali iskreno smatram da od nas 279 koliko nas je trenutno, neka odbijemo 129 koji nisu aktivni, il su neciji drugi, treci, peti timovi, ne ulazim u to, znaci od 150 menadzera, svaki 5 tim da odvoji resurse kojih bas puno i ne treba, i napravi jednog igraca za u21. To je 30 igraca svake sezone. Deluje nerealno, ali da li je bas tako?
Igraci iz prve dve lige koji vijaju plasman, prolazak u kupu sto dalje, uvek neku utakmicu kalkulisu u toku nedelje, minuta radi, u toj utakmici minute moze dobiti jedan klinac na trening poziciji. Igraci iz trece lige, mogu lako da uklope.
Mozemo da se slozimo, mozemo da se organizujemo, mozemo da napravimo cudo, i u ovom broju, samo da li hocemo!? Neka se ne uvredi sada niko, ali evo za ovih mesec i kusur srecem se sa raznim izgovorima da se ne bi trenirali neki klinci. Od fraze da je samo potencijal 6, ne uklapa se u trening nekog drugog igraca koji ima 27 god i platu 15k, od toga da nekog ne interesuje reprezentacija, pa da nema prostora da ga trenira jer vec ima 2 igraca koja trenira a ne cima mu se oko prijateljskih itd itd. Ne mogu se ni setiti vise, ali ima jos. A posebno sam alergican kad nece da ga trenira, a od igraca realno za mladu realno moze biti, i kad ga pitam da proda, kaze iznesi ponudu, kao da smo na buvljoj pijaci. Koji ce ti djavo druze igrac od 18 god u timu ako ga ne treniras. I onda se kao uslovljava itd. Ili druga opcija je da stave tog istog potencijal 6 za 1.4m. Dajte ljudi.. Jesmo Srbi (ajde da kazem Jugosloveni, da se ne uvrede ostali, nisam nacionalista :)), al nemoj da smo govna.
Poenta hajde da se svi malo ukljucimo, ima nas koji hoce da se cimaju, A selektoru skidam kapu, tezak je covek kao crna zemlja, ali daje 110% od sebe za bb :)) Rezultat izostati nece, garantujem.

This Post:
11
313411.26 in reply to 313411.25
Date: 2/24/2022 6:36:32 AM
Overall Posts Rated:
282282
Pa ne neku vrstu žrtve smo spremni mi iz u21 tabora, ali imamo zdrav odnos sa gdinom Sismisom, tako da i ti sto idu samo 1-1 mogu se uklopiti. Tipa iz ovog posta sa primerima za u21, igrac zadatka, napadač. Tu je gradilo 1-1 treninga, malo odbrane tek da ima osnove za čuvanje krila. A u napadu sila..

This Post:
33
313411.27 in reply to 313411.26
Date: 3/8/2022 9:07:49 AM
Overall Posts Rated:
282282
Takmicarski deo je gotov, pa da se oglasim tim povodom. Na pocetku sam se nadao skoru od 5-2, mislio da mozemo do njega nekako. Da nije bilo poraza od Danske, tu bi i zavrsili. Ali jednostavno platio se ceh tome sto 2 skoro pune sezone niko nije vodio racuna o ovim igracima, tj niko nije bio u kontaktu sa menadzerima.
Posebno smo tanki bili na spoljnim pozicijama, gde se do sada nismo uspeli stabilizovati.
https://prnt.sc/rB3apyH280YD to su spoljni igraci, tj njihovi skilovi na danasnji dan. Na pocetku sezone da je ovako lose je.
Unutra je situacija nesto bolja bila https://prnt.sc/c7UGoe46a225, ali daleko je i to od onog sto mozemo i ocekujemo.
Fokus je bio na igracima od 20 godina, da se proba tu stabilizovati i korigovati tim koliko god je moguce, jer je i on ispastao. Mislim da ce biti znatno bolji tim nego ove sezone. Plan je neki do kraja sezone pruziti vec polako sansu tim igracima, pa kroz prijatesljke i Utesni turnir sledece sezone dodjemo u sto bolju situaciju pred izvlacenje za sledece Evropsko. Da ne idem predaleko sa obecanjima i hvalom, ali za te narastaje posle ne brinem.
Hvala svima za sada na saradnji, dicemo sve na jos visi nivo, poceli smo, neki temelj je postavljen. Sad nam ostaje da bodrimo seniore, koji su na pravom putu da vrate nasu zajednicu u vrh gde nam je i mesto po lozenju, znanju, a i zemlja kosarke smo, kao :)

This Post:
00
313411.28 in reply to 313411.27
Date: 4/18/2022 2:43:28 PM
Dorcol
II.2
Overall Posts Rated:
1010
Second Team:
Dorcol Utopia
Selektore, gde nam je link za pristup igracima za mladu?!

Advertisement