BuzzerBeater Forums

Suomi - II.1 > Kausi 73

Kausi 73

Set priority
Show messages by
This Post:
22
332389.1
Date: 8/5/2026 3:25:48 AM
BC Pirut
II.1
Overall Posts Rated:
646646
Moikka kaikille!

Täällä näköjään on eletty hiljaiseloa keskusteluiden valossa, mutta huomaan täällä olevan aktiivi joukkueita useampia eli kenties äpin puolella juttelut menee.

No, mutta nyt on avattu uudestaan keskustelut täälläkin!

Mikäs meininki jengeillä on?

Pirulassa yllätyttiin noususta, koska ei recordi ollut puhdas ja ei voitettu mestaruutta. Sinänsä ei haittaa, koska tässä kerätään budjettia ja nousubonus on kiva. Eikä joukkueen rakenne ole aivan kamala, vaikka kaikkien pelaajien taso ei riitä, mutta vahvistuksien paikat ovat ilmeiset. Nyt siis kasataan sellainen jengi, jonka kanssa pyritään pysymään sarjassa ja keräämään rahaa. Ei haluta vielä pudota, koska sen verta kesken muutaman reennikkeen treenit, että mieluusti parissa kaudessa veisin tilanteen siihen pisteeseen että sellaiselle kunnolliselle draftille olisi tilaa.

Eli pari kautta pysytään ja sitten vahvistukset pois. Sitten ihan sama mitä tapahtuu, kunhan treenit osuu ja rahaa kertyy. Projekti on pitkä ja alkuvaiheissa.

Poll:  Tavoitteet tulevalle kaudelle?

Nousu
Playoff
Välttää putoaminen
Pudota

This poll ends on 8/19/2026 3:25:48 AM.

This Post:
22
332389.2 in reply to 332389.1
Date: 8/5/2026 2:58:40 PM
Apostolin Kyyti
II.1
Overall Posts Rated:
22
Terve!

Kiitos keskustelun avauksesta! Apostolit pyrkivät levittämään koripalloilun ilosanomaa kakkosdivarissa myös jatkossakin, ja mieluiten siten että selvitään myös pleijareihin. Noususta ei tarvi vielä haaveilla, ehkä joku päivä, jos koripallojumalat niin suo. Mutta eiköhän tästä tasaiset väännöt saada aikaiseksi!

Tsemppiä kaikille kauteen!

This Post:
33
332389.3 in reply to 332389.1
Date: 8/5/2026 5:19:16 PM
Rakuunat
II.1
Overall Posts Rated:
996996
Second Team:
Dragoons Academy
Kiitos avauksesta!

Täällä tosiaan noustiin vähän vahingossa ja tarkoituksena on jatkaa samalla nipulla kun millä pelattiin kolmostakin (ehkä joku yksi hankinta voidaan tehdä jos halvalla saadaan). Todennäköisesti tie vie takaisin kolmoseen ja ainoa tavoite on välttää boikotti.