Jep täältä taidettiin sanoa, mutta pääsin tänään biisonilandiaan kattomaan peliä ja kyllä ktp oli aika kova.. Biisonit toki pelas aika huonon pelin, mutta niinkun paapoo sano et lyhyt sarja ja haki kotiedun ni saa nähä ja pitää perua kyllä sanat biisonien mestaruudesta.
Ja sitten tän päivän pelistä: Haettiin jatkoajalla kova voitto viivapaineesta (hävinnyt vasta kerran koko kaudella), käytettiin täpöjä mutta olihan se pakko ku rupes toi tappio paapoolle niin kovin ärsyttämään et piti kokeilla onks tästä mun jengistä mihkään! Koitettiin myös vähän erilaista pelitaktiikkaa ja näytti ainaki toimivan, että mukava päivä täällä BB:ssä :)
Ykköstreenike Kvisti meni pelissä Paapoota vastaan 2vko sairaslomille ja nyt menee kyl treenit aika perseellen, mutta aina ei käy tuuri.