BuzzerBeater Forums

BB Magyarország > Kérdés és csevegő XV.

Kérdés és csevegő XV. (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
202820.544 in reply to 202820.541
Date: 12/15/2011 5:06:36 AM
Overall Posts Rated:
2525
A faltok jobban elvitték a meccset. Emellett hazai pálya előnye is volt, plusz 2 pontossal ment.. :o

This Post:
00
202820.545 in reply to 202820.543
Date: 12/15/2011 6:17:38 AM
Overall Posts Rated:
350350
Én nem ellened vagy a kollégáim mellett írtam a botos dolgot hanem általánosságban. A Keleti konf botulás előtti majd utáni állapotára gondoltam. Pl Taki csak 27-tel nyert, te meg 129-cel egy konferencián belül. Mit fogsz tenni, ha a végén ezt valaki számon kérné rajtad, hogy +100 pont előnyt szereztél emiatt. Tudom, hogy nem tehetsz róla meg a vétlen fél sem, de korrektebbnek érezném a 25:0-át egységesen minden bot ellenében kiosztani.
Természetesen más ligában is vannak szezon közben botulók, ott is igaz lenne az egységes pontdifi osztás. Pl minden bot ellen 25:0 a meccs úgy, hogy te ne járj rosszul az edzéssel és megkapjad a 48 percet. Jelen esetben ezt csak akkor tudod megtenni ha 5 embert viszel, mert biztos bekavar az edző ha pl többet és berak nem edzettet is edzett posztra.. K.. nehéz 48 percezni ha bucira nyersz egy mecset akár 6 emberrel kiállva is...

Jut eszembe, amit a szombati ellenfelem csinál az is ilyen jellegű kiszúrás más edzésével. Ő leadja 11-szer a bajnoki meccseit, mondjuk 12-edszer már nem értem még mindig miért nem? Eközben aki degeszre nyerik magukat (50-60 pont) és az edzett emberük (48 perces ) nem kap csak pl 36-ot. Ez korrekt azzal, aki tisztességgel kiállt a meccsre?? Szerintem ez sem korrekt, azon túlmenően, hogy még pontelőnyt is kap "Jézuskától" ajándékba a győztes.

Azt is meg lehet tenni, hogy van egy "rendes" csapatod (20-40k-s emberek), és azzal minden bajnoki meccset feladsz egytől-egyig mondván te a kupára gyúrsz (tudok más ilyen példát is mondani, ő legalább következetesen csinálja és nem árt vele senkinek sem ezzel a bajnokikon!)

Ami meg a tabella manipulációt illeti... Azt írtátok "úgy áll ki ahogy akar".. persze ez igaz is ha nem árt vele senkinek sem.
Ezek szerint a bundázás korrekt és megengedett dolog?? Ugyan nem tiltja még semmi, de nem jelenti azt, hogy fair dolog.
Most az emberi oldalát nem is tekintve... Ezek szerint az is bármikor megcsinálhatom, az utsó körben pl leadom a meccsem, hogy azzal hátrébb zárjak, mert nem akarok kukubence ellen mérkőzni??
Sajnos megcsinálható.. Én ezt sem tartom korrektnek, ez is büntethető lenne, mint pl a nem kiállás-féle büntetéssel és azzal beszedet 0-25 a hozzáállás nem jóváírásával együtt!

Egy szó, mint száz lenne még sok minden vitaalapot javítani a játékban, fenti példában csak a bundára tértem ki, azon felül még a hozzáállásos vitáknak is véget lehetne vetni mindörökre ha eltörölnék, de akár a szezonvégi rendezési elvet is módosíthatnák az ilyen pontdifis galibák miatt pl egymás ellenire elsődleges szempont szerint.

Megint hosszúra sikeredtem, de van bennem nem is kis tüske az unfair hozzáállás miatt..


Last edited by ReMiX ™ ☎ at 12/15/2011 6:20:22 AM

This Post:
00
202820.546 in reply to 202820.541
Date: 12/15/2011 6:27:17 AM
Overall Posts Rated:
190190
Nem értem a problémádat: idegenben kikaptál azonos hozzáállás mellett 12 ponttal. Úgy, hogy rommá gyepáltad az ellenfél játékosait dobás közben, mert 42! büntetőt dobtak. Emellett elvesztetted a lepattanóharcot a kinti védekezés miatt, sok második szándékot engedve az ellenfélnek. Ennyi.


Apropó, második szándék: a belgák hétfőn higgadtan közelinél nagyon ritkán tették vissza a támadó lepattanókat...

Tegyünk együtt a válogatottakért, neveljünk magyar fiatalokat!
This Post:
00
202820.547 in reply to 202820.546
Date: 12/15/2011 6:42:49 AM
Overall Posts Rated:
173173
Apropó, második szándék: a belgák hétfőn higgadtan közelinél nagyon ritkán tették vissza a támadó lepattanókat...


Ez érdekes dolog, 2 pontos erőltetésénél teszik jobban vissza. Legalábbis én ezt figyeltem meg. Velük is előfordult az, ami nálunk is a nagyválogatottnál, hogy annak ellenére, hogy bent támadtak, 15-öt rádobtak kintről, ebből bement nekik 1. Szóval érdekes az a higgadt közeli, úgy tűnik, nem árt, ha az ember a legjobb kinti dobóival áll fel...

From: JoeBlack

This Post:
00
202820.548 in reply to 202820.547
Date: 12/15/2011 7:47:29 AM
Overall Posts Rated:
411411
Apropó, második szándék: a belgák hétfőn higgadtan közelinél nagyon ritkán tették vissza a támadó lepattanókat...


Ez érdekes dolog, 2 pontos erőltetésénél teszik jobban vissza. Legalábbis én ezt figyeltem meg. Velük is előfordult az, ami nálunk is a nagyválogatottnál, hogy annak ellenére, hogy bent támadtak, 15-öt rádobtak kintről, ebből bement nekik 1. Szóval érdekes az a higgadt közeli, úgy tűnik, nem árt, ha az ember a legjobb kinti dobóival áll fel...



a higgadtan közelinél azért nem teszik vissza a támadó pattanókat mert a taktika lényege valamennyire az idő húzás, így mondható az, hogy újra feláll a csapat az ir bemondja a figurát is kijátszák a támadó időt. szerintem normális ez a reakció. 2 pontos erőltetésénél meg tüzelj a 3-ason belül amikor csak lehet, így dobják vissza azonnal a lepattanót a fiúk. elvileg a higgadtan közelrőllel jobb százalékba fogod dobni a 2 pontost mint a 2 pontosnál! és nem biztos, hogy jól jársz ha a legjobb kinti dobóddal állsz fel, mert mondjuk a +3 bedobott 3 pontos nem biztos hogy annyit hoz a konyhára mint mondjuk 12 asziszt meg egy erős támadóhullám. átgondolandó ez azért!

This Post:
00
202820.549 in reply to 202820.542
Date: 12/15/2011 8:10:43 AM
Overall Posts Rated:
2323
Nem a legfőbb problémám a játszott percekkel van. Bepakolok 5 embert kezdőbe, és 30-40 között játszanak, fault, erősség teljes mérlegelése nélkül (sok faultal is fenn maradt ugyanaz a játékos,akinek kb ugyanolyan erősségű cserét raktam be, viszont ha sok faultja volt, és a cserét erősebbnek ítélte meg, akkor az 15 percet játszott.........)

This Post:
00
202820.550 in reply to 202820.549
Date: 12/15/2011 8:54:22 AM
Overall Posts Rated:
350350
Ezaz, olyan kiskapuk és hibák vannak a rendszerben amiért 65000 főről leolvadt 50k alá a felhasználó szám!
Ha ezeket nem akarják vagy nem tudják orvosolni, akkor nem látok pozitív tendenciát a sok hirdetésük ellenére sem.
A kiskapukat és hibákat orvosolva népszerűbb lehetne a játék.

Pl miért nem lehet normálisan 48 perceztetni? Láttam valamikor olyat, hogy kezdő, csere és reserve egyazon edzett játékos van berakva minden sorba és a b..om edző +30-40 pontnál berak egy oda nem illő bd-t vagy ecs-t.. szigorúan kövessénél..
Pedig nem így volt "megrendelve"

This Post:
00
202820.551 in reply to 202820.550
Date: 12/15/2011 10:06:16 AM
Overall Posts Rated:
1515
Ezek olyan dolgok amivel együtt kell tudni élni a játékban , mindenkire ugyanúgy vonatkoznak , mindenki szív vele , vagy nyer rajta , nem lehet minden tökéletes. Szerintem a hozzáállás rendszere is jó dolog a játékban lehet vele taktikázni , nem olyan egysikú a taktikai repertoár. Hosszútávon úgy is kiegyenlítődnek a megmagyarázhatatlan vereségek és győzelmek , hozzáteszem azért szerintem túl sokszor merülnek fel ezek a miért kaptam ki és stb. kérdések , de a legtöbbször az embernek a saját csapatában kellene keresnie a hibát és nem a játékmotorban , hiszen az fix (kivéve akkor ha belenyúlkálnak állandóan ) , azt kell felismerni , hogy a meccsmotorhoz kell tudni alkalmazkodni , és nem annak alkalmzkodnia a csapatodhoz. Aki kiismeri a meccsmotort ebben a játékban az iszonyatos nagy előnyre tesz szert.

This Post:
00
202820.552 in reply to 202820.550
Date: 12/15/2011 10:12:35 AM
Overall Posts Rated:
173173
Nem ezzel van a gond, hanem hogy 48 perceztetni kell. Ez a része sosem tetszett igazán a játéknak, hogy az edzés attól függ, hogy ki mennyit tölt a pályán. A többi hab a tortán.

Persze ilyen a játék, nekünk ehhez kell alkalmazkodni, és akinek nem tetszik, szabadon lehet távozni. Utóbbit, ahogy írtad is, mostanában sokan megtették, de ez aligha megoldás.

This Post:
00
202820.553 in reply to 202820.551
Date: 12/15/2011 10:20:03 AM
Overall Posts Rated:
350350
Most spec nem a meccsmotoron akadtam ki, hanem a játékostársam következetlenségén.
Túlragoztam, de az ilyet nem tudom egyszerűen megérteni. Vagy mindig azt teszi, hogy kiáll rendes csapattal vagy soha.
Azt is elfogadnám, ha a hozható meccseire mindig kiállt volna, de nem ezt történt sajnos. Buktam 40-50 pontot 2 riválissal szemben, akkor lett volna korrekt ha ellenük is teljes kezdővel kiáll és még a hátralévő nyugati főcsoportos ellenféllel is meccsein is ezt teszi majd.
Szerinted mikor és ki ellen tudok visszahozni 40 pontot azonosan erős körülmények között?? ( ha teljes csapatok küzdenek)
Naugye.. nem valószínű, ezzel bukom a jobb helyezést hála egy darab következetlenségnek.


This Post:
00
202820.554 in reply to 202820.553
Date: 12/15/2011 10:28:50 AM
Overall Posts Rated:
1515
A te szemszögödből következetlenségnek tűnik , azonban , ha jobban megnézed a korábbi meccsein nem szándékosan állt ki gyengén , hanem azért mert eladta a játékosait , viszont az ellened való meccse előtt már igazolt két közepes játékost és gondolt eggyet , hogy hazai pályán egy gyengébb ( nem bántásból ) csapat ellen megpróbál nyerni és megszorongatott egy kicsit jobban , de szerintem semmi szándékosság nem vttl benne ellened , egyszerűen így jött ki a lépés.

Advertisement