Kyllähän täällä niukkuuteen tottunut BetoniBasket on ihmeissään:
26.4.2011 Sarjaottelu vs. SPTS $ 333 260
3.5.2011 Sarjaottelu (TV) vs. munkki possut $ 334 700
7.5.2011 Sarjaottelu vs. BC KORIKUNKUT $ 332 960
14.5.2011 Sarjaottelu vs. Monster Energy $ 310 076
17.5.2011 Sarjaottelu vs. Bay Area Goats $ 322 356
Hyvät on yleisölukemat vaikka menestys tällä kaudella on ollutkin joukkueenjohdon odottamaa eli heikkoa, eikä BetoniBasketin lippuhinnat ole läheskään halvimmasta päästä !
Kaiken kaikkiaan ekasta reilusta kolmanneksesta jäänyt ihan hyvä maku, menestys tosiaan on ollut odotettua, nuori porukka ei missään nimessä ole valmis kisaamaan edes pleijaripaikoista, hyvä jos sarjassa säilytään.
Treenaaminen menee kuitenkin suunnitellusti, joskin on toivottoman hidasta, etenkin kun manageri haluaa, että joukkueen pelaajat ovat mahdollisimman monipuolisia. Isoimmat vaikeudet harjoittelussa syntyvät siitä kun managerin näppejä alkaa syyhyttämään tappiolkierteessä muuttaa ennakkosunnitelmaa, joka kuitenkin perustuu kaudesta 8 alkaen pidettyyn viikko-/kausiharjoittelusuunnitelmaan missä tulevan kauden treenin painopisteet määritellään edellisen kauden päätteeksi.
Selkeästi on huomattu, että lähes kaikilla osa-alueilla ollaan kärkipäätä vielä reilusti perässä, mutta taito kerrallaan yritetään tätä eroa kuroa kiinni.