Ikke lett å svare kort på det spørsmålet, men de som spiller der for øyeblikket er definitivt ikke dårlige spillere og det finnes ikke veldig mange spiller i BB som er gode SF spillere. Vi må heller ikke se oss blinde på ratingen hver enkelt spiller får etter en kamp men heller se hva de bidrar til. På landslagsnivå som ønsker vi oss gjerne en spiller som f.eks har sensational OD og sensational ID, samtidig som han også har bra med JS/JR og IS, i tillegg så bør spilleren har rebounds og ikke være helt ute å kjøre på handling/passing. Som alle da skjønner så krever det mye å trene en slik spiller og mitt forslag er at de som ønsker å trene slike spillere kjøper inn lave centere/PF som allerede er brukbare på innside skills slik at de kan trenes i guard posisjonen.
Hvis du ser på kampen i dag så gjør Ågotnes en kjempejobb og var veldig viktig for seieren. Han bidrar til at vi klarer den offensive ratingen vi har og at vi klarer å demme opp for angrepet til slovakerne.
Slik det er for de aller fleste landslag nå så må de bytte på spillerne i SF posisjonen når de ønsker å endre taktikk, drømmen er å ha en spiller som kan brukes i forskjellige taktikker slik at man blir uberegnelige og vanskelig å forutse hvilken taktikk man kommer med.
Vi har flere spillere som trenes til å bli gode SF spillere, Ågotnes og Holm er godt på vei, mens Skov begynner å bli litt for gammel men holder bra til run&gun posisjonen. Det vi kanskje mangler mest er en som er god nok på IS også.
Men vennligst ikke kall spillerne våre tapere Morty ;), de slo tross alt nettopp et land som er rangert blant de 27 beste i BB og vi er tross alt bare på 53 plass foreløpig.