BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.27 > ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΕΖΟΝ 29

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΕΖΟΝ 29

Set priority
Show messages by
This Post:
33
264385.1
Date: 10/22/2014 13:50:55
Overall Posts Rated:
4141
Ξεκινησε πλεον,εχουν περασει οι πρωτες αγωνιστικες και πηγαν ακριβως οπως τα περιμενα μεχρι στιγμης.Ο Χολαργος δικαια βρισκεται 1ος στον δικο μας ομιλο και το Ρεθυμνο για ακομη μια χρονια βαζει τις βασεις να εχει απο τωρα το προβαδισμα στον κοκκινο ομιλο...Απο την μερια μου δεν περιμενα να ειμαι τοσο ανταγωνιστικος στο ματς με τον Χολαργο,περιμενα να φαω καμια 30αρα στο κεφαλι,και αυτο με γεμιζει με αισιοδοξια για την συνεχεια!Εχω πει πως στα μεσα του 2ου γυρου θα ειμαι 100% ετοιμος και οτι γινει...

Message deleted
This Post:
11
264385.3 in reply to 264385.1
Date: 10/27/2014 15:43:24
Overall Posts Rated:
1717
Καλη αρχη παιδια και καλη τυχη σε ολους! Βλεπω οτι ο ομιλος ειναι αρκετα ανταγωνιστικος και θα γινει ωραιο πρωταθλημα. Οσο για τις προβλεψεις, πονταρω στο ρεθυμνο απο τους κοκκινους και στο χολαργο απο τους μπλε(αν δεν παινεψεις το σπιτι σου...). Ωραια ομαδα με γρανιτενια αμυνα εχουν και οι πρωταθλητες παντως!!Μια φιλικη συμβουλη για ολους που ασχολουνται: μην παραμελειτε το γηπεδο γιατι θα τα βρειτε μπαστουνια στην 3η!

ΟΟΟΥ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ, ΧΙΤΣΚΟΚΙΚΟ, ΓΡΑΝΓΚΙΝΙΟΛΙΚΟ ΦΙΝΑΛΕ!!
This Post:
11
264385.4 in reply to 264385.3
Date: 10/27/2014 19:31:41
Overall Posts Rated:
4141
Αντε ρε παιχτη,καλοσωρισες,οχι στην κατηγορια αλλα στο φορουμ!!!Ας μιλησει και κανας εμπειρος απο ΙΙΙ Εθνικη μανατζερ να πει κανα tip...Αυτο που λεει παιδες εχει απολυτο δικιο,οποιος βλεπει αγωνες 3ης Εθνικης ας δει λιγο τι χωριτηκοτητα εχουν τα σταδια των ομαδων απο την μεση και πανω και θα καταλαβει!!!Εγω εδω κ 1 χρονο ειναι η αληθεια πως το εχω αμελησει αυτο το κομματι συνειδητα γιατι επικεντρωνομουν στο αγωνιστικο καθαρα αλλα ειναι μεγα λαθος στο αποτελεσμα...Εγω θεωρω φιλε drnwdas οτι εσυ θα εισαι η ομαδα που θα ανεβει φετος στην ΙΙΙ εαν σε βγαλει το μπατζετ να συνεχισεις ετσι αλλα επειδη εχεις μεγαλο γηπεδο για ΙV πιστευω πως θα συνεχισεις τους υψηλους μισθους και θα ειναι δυσκολο να σε κοντραρει καποια αλλη ομαδα απο τον ομιλο μας και απο τον απεναντι!!!

This Post:
11
264385.5 in reply to 264385.4
Date: 10/28/2014 07:48:23
Overall Posts Rated:
1717
Κοιτα φιλε μου η αληθεια ειναι οτι στην 3η τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα γιατι εχεις στην κυριολεξια 16 ομαδες σχετικα κοντα σε επιπεδο(δεν υπαρχουν ανενεργες ομαδες) και η ανοδος μπορει να κριθει στις λεπτομερειες.Απλα μετα απο 4 σεζον στην 3η οπου τερματιζα 4ο-5ος καταλαβα οτι δεν μπορουσα να ξεκολλησω γιαυτο και επελεξα να πεσω για να επεκτεινω το γηπεδο. Ειναι πολυ δυσκολο να προσπαθεις να χτυπησεις ομαδες που εχουν 50Κ salary cap περισσοτερο απο εσενα. Επισης ενας πολυ καλος τροπος να βελτιωσεις τα οικονομικα σου ειναι η προπονηση! Αλλα θελει υπομονη..

ΟΟΟΥ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ, ΧΙΤΣΚΟΚΙΚΟ, ΓΡΑΝΓΚΙΝΙΟΛΙΚΟ ΦΙΝΑΛΕ!!
This Post:
11
264385.6 in reply to 264385.3
Date: 10/28/2014 09:33:31
Overall Posts Rated:
2525
Έλα ρε φίλε επιτέλουςς!Οπως είπε ο ελ επιτελους να μιλησει και καποιος εμπειρος!Συνεχισε ετσι μεγαλε και θα ανεβειςς!Μπορω να αλλαξω τα προγνωστικα μουυ?:Ρ Πιστευω φετος τελικο Χολαργο-Ρεθυμνο(εκτος απροοποτου)

From: drnwdas
This Post:
33
264385.7 in reply to 264385.6
Date: 10/28/2014 14:09:45
Overall Posts Rated:
1717
Καλησπερα και παλι και φυγαμε για την ανασκοπηση της 4ης αγωνιστικης!

CAMPEONES777 96-70 Iraklis Blue Devils

O Ηρακλης ξεκινησε δυνατα και αποφασιστικα στο παιχνιδι, παιρνωντας δυναμη και απο τους οπαδους του, ομως οι πρωταθλητες πατησαν γκαζι στη 2η περιοδο και εκτοτε δεν ισοφαριστηκαν!Εκμεταλλευομενοι την υπεροχη τους κυριως στο τεσσαρι εφτασαν σε μια αναιμακτη νικη που τους φερνει πιο κοντα στην κορυφη. Απο τους γηπεδουχους ξεχωρισε ο βελγος Servais, ο οποιος προσπαθησε να αντισταθει σε μια δικαιη επικρατηση των πρωταθλητων.

Pera Chorio 69-114 ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ

Ενα ευκολο αποξευμα για την ομαδα της Ναξου, που παιζοντας στο ρελαντι, συνετριψαν τον πιο αδυναμο αντιπαλο τους.Μαλιστα ο coach Κωστας αποφασισε να κατεβει μονο με τη μιση ομαδα για να ξεκουρασει τους παικτες του για τον αγωνα κυπελλου της πεμπτης. 'Η γιατι ειχαν βγει χθες βραδυ και ηταν λιαρδα!

POTES BC 58-98 Rethymno AGEAN

Ξεμουδιασμα και για τους κρητικους σημερα στην εδρα τους!Παιζοντας γρηγορο μπασκετ και εχοντας εναν αφηνιασμενο Ντιογκο(οχι τον βραζιλιανο), δεν αφησαν κανενα περιθωριο αντιδρασης στου ποτες. Φημες λενε οτι οι φιλοξενουμενοι ειχαν 'χτυπησει' τσικουδιες πριν μπουν στο γηπεδο και μαλλον αυτο επηρεασε το αποτελεσμα..

Golden State Warriors 56-86 Holargos B.C

Ανετοιμοι παρουσιαστηκαν στο Α.Τριτσης οι Γουοριορς καθως εγκλωβιστηκαν στη ζωνη που χρησιμοποιησε η τακτικη ιδιοφυια(?!) που καθεται στον παγκο του χολαργου.Με πολυ μεγαλη αστοχια απο τη γραμμη του τριποντου υπεστησαν μια αναποφευτη, οπως πηγαινε το παιχνιδι, ηττα.Σε αναπαντεχο πρωταγωνιστη του αγωνα αναδειχθηκε ο πορτογαλος Moreira, o οποιος κληθηκε να αντικαταστησει τον ηγετη του χολαργου μετα τον τραυματισμο του.

Ολυμπιακος Πειραιως 57-121 ΝEAR-EAST 3

Οχι πολλα λογια για αυτο το παιχνιδι..Η ομαδα της καισαριανης συνετριψε,οπως ηταν αναμενομενο τον αδιαφορο ολυμπιακο και εστειλε δυνατο μηνυμα στο ρεθυμνο για τη συνεχεια του ομιλου.Καταπληκτικο παιχνιδι απο τον σεντερ των γηπεδουχων, ο οποιος σκεπασε την μπασκετα!

Απελπισμενες Αθλητριες 92-69 Markinio

Ακομη και αν δεν χρειαστηκαν καν να προσπαθησουν οι αθλητριες, εφτασαν σε μια εμφατικη νικη εναντιον του πιο αδυναμου αντιπαλου τους. Η νικη αυτη ισως δωσει επιτελους ελπιδα στις αθλητριες οτι θα μπορεσουν να φτασουν στην ανοδο! Να σημειωθει οτι ο Αρβανιτιδης, απο τουσ γηπεδουχους δεν ελεγε να καταθεσει τα οπλα και τελειωσε το παιχνιδι με 37 ποντους, οι οποιοι ομως δεν ηταν αρκετοι.

omorfoi 121-86 ramaya santorini

Ενα ομορφο και χορταστικο παιχνιδι εγινε σημερα στην ομορφη Σαντορινη, εκει οπου τα ομορφοπαιδα σημειωσαν 121 ποντους εις βαρος της τοπικης ομαδας. Χρησιμοποιωντας την ομορφη περιφερειακη κυκλοφορια και την ομορφη ευστοχια τους απο τη γραμμη απεδειξαν οτι ειναι απο τις πιο ομορφες ομαδες του ομιλου μας.Πρωταγωνιστης ο δαιμονιος ασσος Lamoureux, ο οποιος σημειωσε και double double.

THRYLOS7 90-84 ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΛΙΜΟΥ

Ντερμπι σημερα στο θουκιδιδειο με την ομαδα του πειραια να βγαινει νικητρια!Το παιχνιδι ξεκινησε πολυ καλα για τους φιλοξενουμενους, οι οποιοι πηραν μια καλη διαφορα. Η αντεπιθεση του Αλιμου ηρθε στην 3η περιοδο, δεν ειχε ομως αρκετη διαρκεια για να ταρακουνησει τον θρυλο.Καλυτερος του αγωνα ο ΠΦ Pacheco, παλεψε σε ολες τις φασεις σκοραρε και κατεβασε ριμπαουντ για να χαρισει τελικα τη νικη στην ομαδα του.


MVP αγωνιστικης:Muinos(Πανναξιακος). Ο ισπανος σεντερ τα εκανε ολα στο παρκε.27 ποντοι και 24 ριμπαουντ και προσθεστε σε αυτα και τις 7 ταπες. Μια πολλα υποσχομενη εμφανιση απο τον αθλητη της Ναξου



ΟΟΟΥ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ, ΧΙΤΣΚΟΚΙΚΟ, ΓΡΑΝΓΚΙΝΙΟΛΙΚΟ ΦΙΝΑΛΕ!!
This Post:
00
264385.8 in reply to 264385.7
Date: 10/28/2014 20:39:03
Overall Posts Rated:
4141
Αχαχαχαχα ωραια αναλυση και με χιουμορ,μαρεσε πολυ!!!Γραφε πιο συχνα δοκτωρ Νωντα!!!!

From: atrotos
This Post:
11
264385.9 in reply to 264385.8
Date: 10/29/2014 12:39:43
Overall Posts Rated:
11
Γεια σε ολους σας καλη σεζον να εχουμε. Π αντος αυτες τις αναλυσεις των αγωνων δεν τις εχω ξαναδει ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!

This Post:
00
264385.10 in reply to 264385.9
Date: 10/29/2014 15:50:35
Overall Posts Rated:
2525
Καλως ήρθες στην παρεα μας μεγαλε!Ναι η αληθεια ειναι οτι τα παιδια το ειχαν αρχισει πριν 2 σεζον (εγω ηρθα πριν 1μιση) ...ριξε μια ματια εδω http://www.buzzerbeater.com/community/forum/read.aspx?thread=254553&m=1 :) ο Νίκος που ήταν μαστερ σε αυτα ανεβηκε κατηγορια και δινει πανελληνιες φετος :/ και μπραβο στον Νωντα που συνεχιζει την δουλεια του!
Καλη σεζον μαγκες!

This Post:
11
264385.11 in reply to 264385.10
Date: 10/29/2014 17:07:00
Overall Posts Rated:
7070
Είμαι και χαρούμενος και ανακουφισμένος που τελικά το φόρουμ δε νεκρώθηκε τώρα που έφυγα και βλέπω ότι ήρθαν και 2 καινούριοι στην παρέα. Επειδή εδώ είμαστε μια μεγάλη παρέα θα ήθελα drnwndas και atrotos αν δεν σας πειράζει να μας συστηθείτε, να ξέρουμε και με ποιούς μιλάμε ρε παιδιά.

Φίλε drnwndas η ανασκόπηση της αγωνιστικής που έκανες ήταν όλα τα λεφτά και νομίζω ότι είχε χιούμορ αλλά και ευστοχία στην περιγραφή των παιχνιδιών. Συνέχισέ το ώστε να έχω 2 φορές την εβδομάδα την ευχαρίστηση να μαθαίνω τι συμβαίνει στον αγαπημένο μου όμιλου.
Καλή συνέχεια στη σεζόν παιδιά και θα συμμετέχω και εγώ όσο μπορώ στο φόρουμ, παρόλο που πλέον ανήκω αλού

The enemy of good is...the better!